Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šveices pulksteņos vismaz 60% detaļu jābūt ražotām šajā valstī

Pētījumos konstatēts, ka patērētāji ir gatavi maksāt līdz 50% vairāk par pulksteni, kas ražots Šveicē

Šveices valdība ir pieņēmusi noteikumus, kas paredz, ka par Šveicē ražotiem pulksteņiem varēs dēvēt tikai tādus, kam vismaz 60% detaļu pēc to vērtības ir vietējā ražojuma, vēsta ziņu portāls “The Local”.

Jaunie noteikumi, kas stāsies spēkā nākamā gada pirmajā janvārī, paplašina līdzšinējos kritērijus pulksteņu pietiekama šveiciskuma noteikšanai. Līdzšinējie noteikumi attiecās tikai uz galveno mehānismu, bet ne visām detaļām, un vismaz 50% no vērtības.

Atsaucoties uz pētījumos konstatēto, ka patērētāji ir gatavi maksāt līdz 50% vairāk par pulksteni, kas ražots Šveicē, valdība paziņoja, ka noteikumi ir padarīti stingrāki, “lai pretotos ļaunprātīgu pārkāpumu draudiem attiecībā uz Šveices izcelsmi un aizsargātu Šveices zīmola un Šveices kā ražošanas vietas labo reputāciju”.

Pulksteņi ir svarīga Šveices eksportprece, kas pērn tai nodrošināja ienākumus 21,5 miljardu Šveices franku (19,9 miljardu eiro) apmērā, un šī valsts ir dzimtene tādiem luksusa zīmoliem kā “Omega”, “Rolex” un “TAGHeuer”.

Dažos šīs nozares segmentos tomēr ir ierasta prakse izmantot detaļas, kas ir importētas no ārvalstīm, kur tās saražotas lētāk.

Nākotnē noteikumus par Šveicē ražotiem pulksteņiem paredzēts attiecināt ne vien uz detaļām un galīgo komplektāciju šajā valstī, bet arī uz pulksteņu un to mehānismu tehnisko izstrādāšanu Šveicē.

Foto: https://www.flickr.com/photos/27862259@N02/5904488554/ / https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/