Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

TNS Emor: Baltijas iedzīvotāju iecienītākie zīmoli ir Google, Facebook un Swedbank

TNS Emor pētījums par Baltijas iedzīvotāju iecienītākajiem zīmoliem

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas respondentu vidū trīs iemīļotākie zīmoli ir Swedbank (15% respondentu), Laima (14%) un Apple, ko par tīkamāko atzinuši 10%. TOP 10 iekļuvuši arī LMT, Facebook, Maxima, Samsung (9%), Google, Bite un Rimi (8%).

Kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā, zīmolu topa virsotne ir nedaudz mainījusies. Lietuvas TOP 3 šogad veido Google (17%), Facebook (17%) un Maxima (13%). Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu Facebook piedzīvojis 7% pieaugumu (2015.gadā – 10%), bet Maxima – viena procenta kritumu (pērn – 14%). No TOP 3 šogad izkritis Samsung, kas pērn bija trešajā vietā.

Igaunijas patērētāji par iemīļotākajiem šogad nosaukuši vietējo saldumu ražotāju Kalev (14%), tehnoloģiju gigantu Google (14%) un Youtube (14%). Pērn trešais populārākais zīmols bija Swedbank, kas šogad ierindojies septītajā vietā.

„Visās trīs Baltijas valstīs desmit iecienītāko zīmolu vidū ir Google, Facebook, Swedbank un Maxima,“ saka TNS Emor izpētes vadītāja Klaudija Vīma. „Katrā no valstīm topā pārstāvēts vismaz viens zīmols no banku, mazumtirdzniecības, telekomunikāciju un interneta uzņēmumu sektora. Redzams, ka Lietuvā un Igaunijā interneta kompānijas minētas biežāk, bet Latvijā respondenti vairāk izcēluši banku sektora un mazumtirdzniecības zīmolus.”

Pētījums par Baltijas valstu iemīļotākajiem zīmoliem tika veikts no šī gada janvāra līdz aprīlim, aptaujājot 1000 respondentus katrā valstī 15 – 65 gadu vecuma grupā. Pētījumā tika iekļauti 150 dažādi zīmoli katrā valstī. Sākotnējais zīmolu saraksts tika veidots, balstoties un iepriekšējā gada aptaujas rezultātiem, bet respondentiem bija iespēja to papildināt. Pirmajā aptaujas daļā respondentiem bija jāizvēlas pieci iecienītākie zīmoli no piecām 30 zīmolu grupām, bet otrajā – no atlasītajiem 25 jāizvēlas pieci.

Baltijas valstu iecienītāko zīmolu TOP 10, 2016

Untitled

Foto: Juozas Šalna/https://www.flickr.com/photos/pukomuko//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/