Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

TV3, LNT un Star FM turpmāk būs “BITE Lietuva” paspārnē

Kādas izmaiņas tas ieviesīs?

Š.g. 25. jūlijā Ministru kabinets piešķīris atļauju UAB “BITE Lietuva” iegūt noteicošo ietekmi pār tādiem mūsmāju medijiem kā SIA “TV 3 Latvia”, AS “Latvijas neatkarīgā televīzija” (LNT) un SIA “Star FM”. Galīgais lēmums tiks pieņemts pēc Konkurences padomes (KP) atzinuma.

Valdība norāda, ka šie mediji ir īpaši svarīga Latvijas plašsaziņas līdzekļu tirgus daļa un nodrošina nepieciešamo viedokļu apriti, tomēr, 100% kapitāldaļu iegūšanai šajos uzņēmumos nepieciešama Ministru kabineta atļauja.

Lēmuma pieņemšanai, Ministru kabinets izvērtēja “Bite Lietuva” sniegto informāciju par savu uzņēmumu, lai novērtētu, vai tas atbilst nacionālās drošības interesēm.

Tiek lēsts, ka “Bite Lietuva” iegūst kontroli pār visām “MTG Broadcasting AB” sabiedrībām Latvijā.

Jau tika ziņots, ka Konkurences padome maija beigās saņēma iesniegumu par “Bite Lietuva” vēlmi iegūt kontroli pār visām “MTG Broadcasting AB” grupas sabiedrībām Latvijā. Lēmums jāpieņem viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas brīža, ja nepieciešama padziļinātāka izpēte, tad termiņu var pagarināt līdz četriem mēnešiem.

Iepriekš marta mēnesī MTG paziņoja, ka plāno pārdot savu biznesu. Darījums ietver 100% biznesa daļu pārdošanu par 115 miljoniem eiro, kas atbilst uzņēmuma vērtībai. Iemesls šādam solim ir vēlme mainīt biznesa virzienu no tradicionālas raidorganizācijas uz globālu digitālo izklaides vidi.

MTG Latvijā darbojas no 1998.gada, pārraidot tādus kanālus kā TV3, TV3+, TV6, LNT, “Kanāls 2” un radiostacija “Star FM”, kā arī interneta portāli “Tvplay” un “Skaties”, bet kontroles pārņēmusī “Bite Group” kontrolē ne tikai mobilos sakarus, bet arī 28,5% Latvijas interneta un kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēja “Baltcom” kapitāldaļu.