Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Viņi pastāv par Latviju! Ar spēcīgu vēstījumu startē kampaņa “Palīdzot zemessargam, tu palīdzi sev”

Zemessargi ar video palīdzību aicina sabiedrību ziedot!

Populārs kļuvis kampaņas „Palīdzot zemessargam, tu palīdzi sev” video, kurā gan lietū, gan sniegā, gan biezā miglā tiek atgādināts, ka zemessargi ir tie, kas nedomājot palīdzēs tad, kad mums tas būs nepieciešams, un viņi ir tie, kas ir par Latviju un tās iedzīvotājiem.

Kampaņas veidotāji nolēmuši video filmēšanā piesaistīt nevis aktierus, bet īstus zemessargus, kuri šobrīd reklamē ziedojumu kampaņu “Palīdzot zemessargam, tu palīdzi sev”.

Tāpat kampaņas ietvaros atjaunota mājas lapa Zemessargam.lv, kurā var ne tikai uzzināt informāciju par Zemessardzi kā tādu, bet izmantot Ziedojumu veikala funkciju, kas ir kaut kas pavisam jauns, Latvijā nebijis veids, kā ziedot.

Ziedojumu veikalā jūs redzat ekvivalentu summai, kuri esat ziedojis, tādējādi varat ne vien apjaust sava ieguldījuma apmēru, bet arī uzzināt, cik profesionāls un dārgs ekipējums šim bruņotajam spēkam ir nepieciešams, lai, neatkarīgi no laikapstākļiem, varētu pilnvērtīgi aizstāvēt Latvijas valsti.

Latvijā ir 18 Zemessargu bataljoni. Katram no tiem nepieciešams vismaz viens ekipējuma komplekts – nakts redzamības tēmeklis, nakts redzamības termokamera un nakts redzamības brilles. Šāda komplekta izmaksas ir aptuveni 7800 eiro.

Kampaņa ekipējuma iegādei pirmo reizi notika pērn, kad kopumā tā iegādei tika saziedoti 63 000 eiro, par kuriem tika iegādāti 12 monokļi, 12 tēmekļi un 4 kameras. Šī gada mērķis ir savākt 100 000 eiro, kas ļaus iegādāties vismaz 12 ekipējuma komplektus.

Nepieciešamā ekipējuma iegāde būs īpašs process, kurā tiks nodrošināta caurskatāmība un godīgums, kā arī veiksmīgāko saziedoto līdzekļu izlietojumu. Kā publiskajos iepirkumos, arī šajā – pēc cenu aptaujas principa tiks izvēlēts labākais piedāvājums.

Šo kampaņu rīko fonds “Zemessargam.lv” un kustības autori ir paši zemessargi, bet virzītāji ir Kiberaizsardzības vienības zemessargs Juris Ulmanis, Studentu bataljona zemessargs Juris Ķiploks un Rekrutēšanas un atlases centra karavīrs Jānis Iesalnieks.

Kampaņa tika uzsākta ar mērķi palīdzēt Latvijas Zemessardzei, kas sastāv no brīvprātīgajiem, kas ziedo savu laiku un resursus, lai aizstāvētu Latviju un nodrošinātos pret iespējamiem draudiem. Zemessardze ne vien piedalās militārās mācībās, lai apgūtu kaujas prasmes, bet nereti palīdz arī civilajās operācijās, piemēram, pazudušu cilvēku meklēšana diennakts tumšajā laikā, dabas katastrofu seku novēršana u.c.

Tāpēc, ja tu palīdzēsi zemessargiem, tu pats parūpēsies par savu drošību.