Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Brazīliešu žurnāls, godinot Boviju, vienam numuram izlaiž 12 dažādus vākus

Par godu leģendārajam mūziķim, uz vākiem redzami 12 dažādi Bovija portreti

Brazīlijas iknedēļas žurnāls “Veja”, lai godinātu mūziķa Deivida Bovija piemiņu, izlaida divpadsmit dažādus žurnāla vākus ar Bovija attēliem, kurš 10. janvārī mira no vēža.

“Bija grūti izvēlēties tikai vienu fotogrāfiju, tāpēc mēs sākām rotaļāties ar ideju, ka tā vietā varētu taisīt 10 dažādus vākus,” atklāja žurnāla mākslinieciskais vadītājs Rafaels Kosta. “Ikviens redakcijā šo domu atbalstīja, bet tad, printēšanas problēmu dēļ, mums bija jāizvēlas starp 8 un 12 vākiem, tāpēc mēs izvēlējāmies 12”.

Katrs vāks piedāvā kādas Bovija dziesmas dzejoli no tā paša laika perioda, kad uzņemts portrets, kā arī mūziķa dzimšanas un nāves datumus, bez citiem izcēlumiem vai virsrakstiem uz tā.

Šāda ideja esot bijusi īsta “kara operācija”, iesaistot redakcijas, izplatīšanas, tirdzniecības un pat abonēšanas nodaļas: “Tas bija apzināts lēmums žurnālus izplatīt nejaušā secībā, lai izvairītos no izsekošanas un abonentu sūdzībām, kāpēc viņu kaimiņu žurnālam ir atšķirīgs vāks”.

Kosta atteicās izpaust papildu izmaksas par vākiem, bet atklāja, ka izmaksas tika segtas no redakcijas budžeta.

Tāpat žurnāla mākslinieciskais vadītājs pastāstīja, ka pat ar “luksusa” 12 vākiem, esot bijis grūti izvēlēties gala portretus, it īpaši tāpēc, ka viņš gribējis, lai visi vāki izskatītos daudz maz vienādi un varētu nemanāmi saplūst viens ar otru iPad versijā .

Lai gan “Veja” jau iepriekš decembrī līdzīgi eksperimentēja, izlaižot divus dažādus vākus “Star Wars” veltītam numuram, šī bija pirmā reize 48 gados, kad žurnāls izlaida 12 vākus vienam numuram.

Šāds solis atmaksājās Kostam, kurš strādā “Veja” vien piecus mēnešus un ir līderis, lai īstenotu žurnāla vizuālās pārmaiņas. “Mēs visi vēlējāmies darīt kaut ko vēsturisku,” viņš piebilda.

Depois de tantas fantasias, o mundo veste preto.
VEJA fez 12 capas para homenagear o artista de mil faces.

Nas bancas,…

Posted by VEJA on sestdiena, 2016. gada 16. janvāris

Foto: thierry ehrmann / https://www.flickr.com/photos/home_of_chaos/ / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/