Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kantar: 1,3 miljoni Latvijas iedzīvotāju lasījuši kādu no preses izdevumiem šī gada rudenī

Noskaidroti lasītākie preses izdevumi!

Vidēji 83,5% jeb 1 miljons 302 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši kādu no pēdējiem sešiem preses izdevumu numuriem, liecina Kantar 2019.gada rudenī veiktā Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultāti. Pētījumā apkopota informācija par 186 drukāto preses izdevumu auditoriju.

2019. gada pavasarī lasītākie preses izdevumi pēc viena numura vidējās auditorijas Latvijas iedzīvotāju vidū ir laikraksts “MK Latvija” krievu valodā, žurnāls “Ieva” un žurnāls “Privātā Dzīve”.

Nedēļas laikrakstu krievu valodā “MK Latvija” vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši 10,4% jeb 162 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, nedēļas žurnālu “Ieva’’ – 9,2% jeb 144 tūkstoši lasītāju un žurnālu “Privātā Dzīve”’ vidēji vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši 6,8% jeb 105 tūkstoši lasītāju.

Desmit lasītāko periodiskās preses izdevumu vidū vēl ierindojas žurnāls “Kas Jauns’’ ar 6,6 jeb 104 tūkstošiem lasītāju, “MK Latvija’’ pielikums krievu valodā “Televizor ’’ ar 5,8% jeb 91 tūkstoti lasītāju, žurnāls “Ievas Stāsti’’ ar 5,5% jeb 85 tūkstošiem lasītāju, žurnāls “Ilustrētā Pasaules Vēsture’’ ar 4,7 % jeb 73 tūkstošiem lasītāju, žurnāls ’’, žurnālu “Ilustrētā Zinātne’’ ar 4,5% jeb 71 tūkstoti lasītāju, žurnāls “Ievas Virtuve” ar 4% jeb 62 tūkstošiem lasītāju un žurnālu ‘’Ievas Dārzs” vidēji vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši 3,8 % jeb 60 tūkstoši lasītāju.

Mediju pētījumu klientu vadītāja Solvita Kronberga komentē: “Salīdzinot divus pēdējos pētījuma periodus, desmit lasītāko preses izdevumu sarindojumā ir nelielas svārstības, taču tās nav statistiski nozīmīgas. Šī gada pavasara un rudens periodā lasītāji visvairāk ir atzīmējuši, ka lasa anekdotes un jokus, aktuālus notikumus Latvijā un pasaulē, un arī caurskata receptes ēdienu gatavošanai. Savukārt vismazāk lasītāji lasījuši rakstus par ekonomiku un biznesu, rubrikas par bērniem un bērnu audzināšanu, kā arī tēmas par automašīnām.’’