Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NEPLP locekļu amatiem virza Ivaru Āboliņu, Aurēliju Ievu Druvieti, Ilvu Milzarāju un Andri Plakanu

Par izvirzīto kandidātu ievēlēšanu amatā vēl jālemj Saeimai!

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 25. janvārī, nolēma Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem virzīt esošo NEPLP priekšsēdētāju Ivaru Āboliņu, NEPLP priekšsēdētāja vietnieci Aurēliju Ievu Druvieti, bijušo Latvijas Radio 5 – Pieci.lv – programmas direktori Ilvu Milzarāju, kā arī SIA “NT Piedzīvojumi” valdes locekli Andri Plakanu.

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

Cilvēktiesību komisija iepriekš uzklausīja 10 amatam izvirzītos kandidātus. Bez Cilvēktiesību komisijas četriem šodien izvirzītajiem NEPLP locekļa amata kandidātiem uz amatiem pretendēja vēl seši: SIA “Hive” valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, NEPLP loceklis Patriks Grīva, bijušais AS “CBB Konsultāciju birojs” departamenta direktors Mareks Gruškevics, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs, “Mix Media Group” producents Aleksandrs Šuņins un bijušais labklājības ministra padomnieks Jānis Zariņš.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums noteic, ka kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju.

Likums arī noteic – kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tāpat par NEPLP locekļa amata kandidātiem var kļūt tikai tādas personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Par izvirzīto kandidātu ievēlēšanu amatā vēl jālemj Saeimai.

Foto: Valsts kanceleja