Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

No nākamā gada varētu piemērot zemāku PVN likmi drukātai presei un digitālajam saturam

Mediju politikas pamatnostādnēs pausts, ka to mērķis ir radīt labvēlīgus apstākļus mediju vides attīstībai

Izvērtēs iespēju no nākamā gada piemērot zemāku PVN likmi drukātai presei un digitālajam saturam, liecina “Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016. – 2020.gadam īstenošanas plāns”.

Dokumentā minēts, ka piemērojot zemāku samazināto vai 0% PVN likmi drukātajiem medijiem un to digitālajam saturam, tiktu radīti labvēlīgi apstākļi presei kā mediju saglabāšanas un izplatīšanas veidam.

Vienlaikus mediju digitālajam saturam tika izvērtēta iespēja piešķirt samazināto PVN likmi, lai radītu vienlīdzīgus darbības apstākļus drukātajiem un elektroniskajiem medijiem un nodrošinātu sabiedrībai pieejamāku mediju saturu.

Provizoriskās izmaiņas ierosinātas saskaņā ar pētījumu, kas paredz atvieglojumus attiecīgo mediju kanālu saturam saistībā ar Latvijas Republikas nacionālās pozīcijas Eiropas Savienības jautājumos izstrādi.

Līdz šim Latvijā drukātās preses saturs aplikts ar samazināto PVN likmi, 12% apmērā. Savukārt periodisko izdevumu elektroniskajām versijām, kā arī elektroniskajiem medijiem nodokļu likme piemērota 21% apmērā.

“Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016. – 2020.gadam” un to īstenošanas plāns skatīts Ministru kabineta komitejā, bet lēmums par abiem dokumentiem un finansējuma piešķiršanu tajā paustajām iecerēm vēl nav pieņemts. Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) ministrus aicinājusi organizēt atsevišķu semināru ministriem, kur iepazīties ar pamatnostādnēm.

Mediju politikas pamatnostādnēs pausts, ka to mērķis ir radīt labvēlīgus apstākļus mediju vides attīstībai, nodrošinot mediju daudzveidību, pilnveidojot mediju nozares profesionāļu izglītību, paaugstinot mediju vides kvalitāti un atbildīgumu, sekmējot mediju pratības attīstību un veicinot indivīdam un sabiedrībai drošu mediju vidi.

Foto: https://www.flickr.com/photos/jeffeaton/6632300413/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/