Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Oktobrī pieaudzis ziņu portālu apmeklējums

Covid-19 ietekmējis arī portālu apmeklējumu!

Gan kopējās statistikas topā, gan apmeklējumos no atsevišķām ierīcēm oktobrī lielāku auditoriju nekā iepriekšējā mēnesī sasnieguši vairāki Latvijas ziņu portāli, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius publicētais Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu TOP 20 oktobrī. Kopējās un mobilās statistikas topā lielākos Real Users pieaugumus uzrādījušas ziņu vietnes skaties.lv, bb.lv un lsm.lv, bet no datoriem starp ziņu portāliem skaitliski visievērojamāk pieaugusi tvnet.lv auditorija.

Kopējā statistika visās platformās

Oktobrī mainoties valstī noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz Covid-19 izplatības apturēšanu, nozīmīgi pieaudzis vairāku ziņu portālu apmeklējums. Skaitliski lielāko Real Users pieaugumu oktobrī uzrādījis portāls skaties.lv, sasniedzot par 80 000 vairāk lietotāju, nekā iepriekšējā mēnesī (+14 procenti). Tikmēr par 79 000 jeb 23 procentiem pieaudzis vietnes bb.lv apmeklējums, kas ir arī procentuāli lielākais lasītāju pieaugums oktobrī, bet par 61 000 Real Users pieaudzis sabiedrisko mediju ziņu portāla lsm.lv lasītāju skaits, kas portālam ļāvis par divām pozīcijām pakāpties kopējās statistikas topā, sasniedzot ceturto pozīciju.

Kā ierasts, līdera pozīcijas kopējās statistikas topā jeb datos par apmeklējumu no datoriem un mobilajām ierīcēm kopā arī oktobrī saglabājis ziņu portāls delfi.lv, kura lasītāju skaits pieaudzis par 49 000 Real Users.

Pakāpjoties par vienu pozīciju topā un auditorijai pieaugot par 40 000 lietotājiem, otro vietu izņem vietne inbox.lv, bet Top 3 noslēdz tvnet.lv, kuru pagājušajā mēnesī no visām ierīcēm kopā apmeklējuši par 19 000 vairāk lietotāju. Ceturto pozīciju, kā minēts, ieņem lsm.lv, kam topa piektajā pozīcijā seko portāls jauns.lv, kura auditorija salīdzinot ar septembri pieaugusi par 6 000 lietotājiem.

Tikai trīs no kopējās statistikas topa vietnēm pagājušajā mēnesī uzrādījušas nelielus auditorijas kritumus. Portālu la.lv oktobrī apmeklējuši par 10 000 mazāk lietotāju, kas licis zaudēt arī vienu pozīciju topā un ierindojis portālu sestajā pozīcijā. Par 8 000 lietotājiem kritusies izklaides portāla spoki.lv auditorija, bet par 3 000 Real Users – laika ziņu portāla gismeteo.lv apmeklējums. Jāatzīmē, ka oktobrī kopējās statistikas topā atgriezusies vietne diena.lv ar 204 000 lietotājiem.

Apmeklējumi no datoriem

Pagājušajā mēnesī mācībām gan skolās, gan augstākās izglītības iestādēs atsākoties attālinātā režīmā, datoru topā atgriežas vietne microsoft.com ar 255 000 lietotājiem datoru topa 18. vietā, tikmēr par 98 000 lietotājiem pieaugusi arī mācību platformas e-klase.lv auditorija, kas ir skaitliski lielākais pieaugums pagājušajā mēnesī un ļāvis vietnei pakāpties no 17. uz 9. pozīciju.

Kā ierasts, stabilas līdera pozīcijas datoru topā ieņem Google, kuru oktobrī apmeklējuši par 27 000 vairāk lietotāju, seko youtube.com, ko lietojuši par 37 000 mazāk Real Users, un Facebook, kura apmeklējums