Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pepsi plāno ražot jaunu sodas dzērienu ‘1893’

Produkta nosaukums atspoguļo gadu, kurā tika radīts Pepsi priekštecis

“Pepsi” plāno radīt jaunu sodas dzērienu ar nosaukumu ‘1893’, kas ir acīmredzama atsauce uz pasaulslavenā zīmola “Pepsi-Cola” radīšanas gadu.  Augustā kompānija iesniedza preču zīmes pieteikumu frāzei “1893 no Pepsi-Cola veidotājiem”.

Šis pieteikums ir daļa no stratēģijas ko cola gigants īsteno, lai radītu vairāk premium cola zīmolus un papildinātu klasisko “Pepsi” brendu. 2014. gada nogalē “Pepsi” sāka ražot dzērienu “Caleb’s Kola”, kas ir izgatavots no niedru cukura, Āfrikas kolas riekstiem un garšvielām ar citrusaugļu niansēm. Dzēriens ir nosaukts “Pepsi” izgudrotāja Kaleba Bredhama (Caleb Bradham) vārdā.

1893. gadā Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Njūbernā aptiekārs Bredhams radīja dzērienu “Brad Drink”, kas tika izgatavots no cukura, ūdens, karameles, citronu eļļas, muskatriekstiem un citām dabiskām piedevām. 1898. gadā zīmols”Brad Drink” tika pārdēvēts par visiem labi zināmo “Pepsi-Cola”.

Kalebs Bredhams sākotnējo dzērienu radīja kā līdzekli veselības stiprināšanai. Vēlēdamies, lai dzēriens būtu bezalkoholisks, bez kaitīgām piedevām, kuras tik bieži bija sastopamas citos dzērienos, Bredhams eksperimentēja ar dažādu sulu kombinācijām, garšvielām un sīrupiem. Klientiem vislabāk patika viņa radītā vaniļas, reto eļļu un kolas riekstu ekstrakta kombinācija. Aptiekārs ticēja, ka šis dzēriens labvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu, un tas nerada kaitīgu ietekmi uz organismu.

Jaunās preču zīmes ‘1893’ radīšana “atdzīvinās” sodas dzērienu tirgu un iepriecinās cilvēkus, kas joprojām atceras un mīl klasisko cola garšu.

Autors: E.J. Schultz/ http://adage.com/author/ej-schultz/3799
Foto: José Antonio Cartelle/ https://www.flickr.com/photos/cudipeich//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/