Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Saeima konceptuāli atbalsta jaunu izmaksu kompensēšanas modeli abonētās preses piegādei

Likumprojekta autori rosina papildināt likumu ar jaunu pantu par abonēto preses izdevumu pakalpojumu piegādes apmaksu!

Saeima ceturtdien, 7. oktobrī, atzina par steidzamiem un pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots noteikt jaunu valsts atbalsta modeli abonētās preses piegādes nodrošināšanai.

Likumprojekts paredz mainīt pakalpojuma tīro izmaksu (zaudējumu) kompensēšanas modeli, izbeidzot kompensācijas fonda darbību un paredzot kompensāciju no valsts budžeta.

“Grozījumi Pasta likumā ir būtiski, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem pasta pakalpojumu, tostarp abonētās preses piegādes, pieejamību līdzšinējā apjomā un kvalitātē gan reģionos, gan pilsētās. Ir labi, ka Satiksmes un Kultūras ministrijas, savā starpā sadarbojoties, radušas risinājumu, lai gadījumā, ja universālā pasta pakalpojuma saistību izpilde ir radījusi zaudējumus un pakalpojuma sniedzējs pakļauts netaisnīgam finansiālajam apgrūtinājumam, zaudējumi tiktu kompensēti,” iepriekš atzīmēja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.

Likumprojekta autori rosina papildināt likumu ar jaunu pantu par abonēto preses izdevumu pakalpojumu piegādes apmaksu, nosakot, ka maksa par preses piegādi tiek sadalīta divās daļās, no kurām vienu maksā preses izdevējs, bet otru apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem. Tāpat paredzēts piemērot papildu atbalstu preses izdevējiem, nosakot, ka var noteikt atšķirīgu dalītā maksājuma procentuālo apmēru valstspilsētās un pārējā Latvijas teritorijā.

Lai grozījumi likumā stātos spēkā, tie vēl jāatbalsta Saeimai otrajā – galīgajā – lasījumā.