Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Sony” nopērk Maikla Džeksona daļu mūzikas autortiesību uzņēmumā

Noslēgtais darījums uzsver firmas koncentrēšanos uz izklaides industrijas nozari, kas kompensē zaudējumus elektronikas ražošanas nozarē

Japānas elektronikas firma “Sony” otrdien paziņoja, ka tā samaksās nelaiķa popmūziķa Maikla Džeksona mantiniekiem 750 miljonus ASV dolāru (674,5 miljonus eiro), nopērkot viņa daļu kopuzņēmumā, kuram pieder daudzu dziesmu autortiesības.

“Sony” ar šo darījumu iegādāsies Džeksona 50% daļu kopuzņēmumā “Sony ATV Music Publishing”, kuram pieder tiesības uz vairākiem miljoniem dziesmu, tostarp grupas “The Beatles”, Marvina Geja un Boba Dilana sarakstītajām.

“Sony” turpmāk piederēs viss šis uzņēmums, kuram piederošo dziesmu katalogā ir arī popzvaigznes Teilores Sviftas, repera Kanjes Vesta, dziedātāja Sema Smita un dziedātājas Lady Gaga hiti.

Uzņēmumu “Sony ATV Music Publishing” 1995.gadā izveidoja “Sony” un Maikls Džeksons, kurš 2009.gadā nomira 50 gadu vecumā.

Džeksona mantinieki paziņoja, ka tiem turpinās piederēt viņa paša ieraksti un izdevniecība, kas ir visu Džeksona uzrakstīto dziesmu īpašniece. Džeksona mantinieki arī saglabās savu daļu ierakstu firmā “EMI Music”.

“Sony” paziņoja, ka noslēgtais darījums uzsver tās koncentrēšanos uz izklaides industrijas nozari. Firma ar ienākumiem no savas Holivudas studijas filmām, mūzikas ierakstiem un augošā videospēļu konsoles “Play Station” noieta cenšas kompensēt zaudējumus, kurus tā gadiem ilgi cietusi patēriņa elektronikas ražošanas nozarē, kura savulaik bija padarījusi “Sony” par globāli atpazīstamu firmu.

“Izklaides uzņēmumi ir ilgu laiku bijuši “Sony” galvenā daļa un ir svarīgs mūsu nākotnes izaugsmes dzinulis,” paziņoja firmas vadītājs Kadzuo Hirai.

Džeksona mantinieki pastāstīja, ka viņš 1985.gadā par 41,5 miljoniem dolāru nopirka to, kas vēlāk kļuva par minētā kopuzņēmuma dziesmu katalogu.

“Tas bija kopuzņēmuma stūrakmens un, kā liecina šī darījuma vērtība, tiek uzskatīts par vienu no gudrākajām investīcijām mūzikas vēsturē,” atzina Džeksona testamenta izpildītāji.

Foto: https://www.flickr.com/photos/bestboyzde/16510297148/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/