Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Video reklāma telefonā – veids kā efektīvi sasniegt auditoriju

Reklāma mobilajā telefonā - strauji augoša tendence

Pēdējos pāris gadus mārketinga un reklāmas pasaulē valda vārds “mobilais telefons” – tas ir kļuvis par veidu kā sazināties ne tikai starp draugiem un paziņām, bet arīdzan starp uzņēmumu un patērētājiem.

Pēdējā gada laikā zīmoli ir sākuši ievērot divus faktorus, kas var būtiski palīdzēt uzlabot savu reklāmu mobilajās ierīcēs – datu vērtība un video. Pretstatā tradicionālajai reklāmai, daudzi ir sapratuši vērtību, ko produktam vai pakalpojumam piešķir mobilā tālruņa reklāma. Reklāma mobilajos telefonos ir aizraujoša, strauji augoša kategorija un arvien vairāk konkurē ar televīziju, drukāto reklāmu un reklāmu internetā.

Mobilais mārketings lielā mērā saistās ar SMS izsūtīšanu klientiem, tomēr, viens no veidiem, kas reklāmas pasaulē ir ieguvis vērtīgu nozīmi, ir mobilais video. Cerībā palielināt lietotāja pieredzi patērētāju vidū, daudzi zīmoli ir sākuši eksperimentēt ar video reklāmām mobilajās ierīcēs. Ar pamatojumu, ka šāda pieredze var ietekmēt lietotājus daudz efektīvāk, reklāmas izdevēji paši sev pavēruši iespēju strādāt ar kaut ko jaunu, nevis tikai ar parasto, uz tekstu orientēto reklāmas laukumu. Par piemēru var minēt televīzijas un stenda reklāmu – kura vēstījums būs skaidrāks? Šis punkts ir noderīgs situācija, kad acīmredzami ir pieaugusi patērētāju vēlme uzzināt vairāk par produktu vai pakalpojumu pirms to izmantot.

Tomēr ir dažas detaļas, kas arī video reklāmā ir jāņem vēra. Pirmkārt, nepieciešams izvērtēt un apsvērt, kāds ir video mērķis un atbildēt uz jautājumiem – kā tas palīdzēs zīmolam? Ko tas spēs sasniegt? Jebkurš video saturs iet roku rokā ar platformu, uz kuras tas pasniegs…citiem vārdiem sakot, tiem jābūt saskaņotiem. Kad reklāmdevējs ir nolēmis izvēlēties mobilo video, nākamais solis ir nodrošināt, ka video ir viegli pieejams lietotāju ierīcēs – viens veids ir pievērst uzmanību video kvalitātei – zemākas kvalitātes video daudz vieglāk ielādēsies lapā un nebūs ilgi jāgaida, lai to lejupielādētu. Šis lēmums saistās arī ar faila izmēru, – kā arī uz video garumu – reti kuram būs pacietības skatīties garu video, tāpēc saīsinātas reklāmas parasti ir daudz efektīvākas.

Kopumā daudzos veidos mobilo video reklāma ir vairāk ieteicama nekā TV reklāma, jo mobilo platformu zīmoli spēj identificēt unikālo lietotāju, un līdz ar to spēj piedāvāt viņiem pielāgotu reklāmu.

Ir pienācis laiks reklāmdevējiem meklēt ciešāku saikni ar mobilo video, lai nodrošinātu, ka tie sadarbojas ar saviem potenciālajiem klientiem mobilajās ierīcēs, gan tagad, gan nākotnē. Vienlaikus reklāmdevējiem jārīkojas pārdomāti,veicot daudzplatformu izvietošanu, pievienojot tīmekļa reklāmai arī reklāmu mobilajā tālrunī un televīzijā.

Foto:unplash/https://pixabay.com/en/users/Unsplash-242387//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/