Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Aldaris eksperementē ar neparastām garšu niansēm

Alus ražotājs piedāvā jaunu alu – Šokolādes stoutu

Alus darītava Aldaris nāk klajā ar jaunu alu – Šokolādes stoutu. Šis alus ir brūvēts ierobežotā apjomā un populārākajās tirdzniecības vietās būs pieejamas tikai 20 000 pudeles.

Šokolādes stouts ir īsts britu tumšo alu tradīciju pārstāvis, kas pārsteidz ar patīkamu grauzdējuma un šokolādes aromātu, sev raksturīgo krāsu un tumīgo garšu, ko rada īpašais šokolādes iesals.

“Mēs turpinām eksperimentēt un piedāvāt alus gardēžiem visdažādākās alus šķirnes, lai apmierinātu ne tikai viņu ziņkāri par jaunām un vēl nebaudītām alus šķirnēm, bet arī, lai veicinātu kvalitatīvu kopējo alus kultūras attīstību Latvijā. Šis ir alus, kas paredzēts lēnai un nesteidzīgai baudīšanai, jo ir visai piesātināts un biezs, turklāt 6,9% stiprs,” saka Aldara galvenais alus meistars Valdis Čunka.

Šokolādes stouts ir īpaši piemērots piesātinātiem ēdieniem, piemēram, aromātiskam un kraukšķīgam medījuma gaļas cepetim, klasiskajam plombīra saldējumam vai svaigi pagatavotam, krēmīgam šokolādes desertam.

Rīgas populārāko izklaides vietu apmeklētāji Šokolādes stoutu varēs arī nodegustēt 27. novembra vakarā, kad Aldara darbinieki dosies tūrē par Rīgas bāriem.

Stouts ir tumšā alus šķirne, kurai ir vairāki paveidi jeb variācijas. Pirmo reizi vārds stouts, lai apzīmētu kādu alus šķirni, publiskā leksikā parādās 1677. gadā. Turklāt šis vārds tika attiecināts uz alu, kas ir stiprs, bet ne tumšs.

Foto: Aldaris/ http://www.aldaris.lv/lv/par-alus-daritavu/jaunumi