Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Atšķirīga pieeja tirgus izpētes pakalpojuma sniegšanai, ļauj sasniegt labākus rezultātus

Kā īstenot rezultatīvu tirgus pētījumu?

Mūsdienās arvien nozīmīgāku lomu uzņēmumu veiksmīgā attīstībā ieņem tirgus izpēte – biznesa veiksme tiešā mērā ir saistīta ar uzņēmēju prasmi un spējām orientēties tirgus situācijā un veikli reaģēt uz tā pārmaiņām. Ne velti tiek uzskatīts, ka veiksmīga mārketinga pamatā ir profesionāls un detalizēts tirgus pētījums. Mēs esam pieraduši, ka pētījumi palīdz novērtēt uzņēmuma darbību, veicināt pircēju piesaistīšanu, iespaidot viņu attieksmi pret produktu un izstrādāt efektīvu reklāmu, taču nonākot līdz tirgus izpētes aģentūrām, uzņēmējs bieži vien pie speciālistiem vēršas ar konkrētu pasūtījumu par konkrētu pētījumu – neatkarīgi vai tā ir tirgus vai klientu izpēte, uzņēmējam šķiet, ka tieši tas viņam ir vajadzīgs un aģentūras arī parasti koncentrējas uz sava klientu vēlmju izpildīšanu.

Alberts.Tirgus izpēte” pieeja ir nedaudz citāda – mārketinga speciālisti vispirms izpēta uzņēmumu, tā darbību un nosaka tā galveno problēmu un tad arī dot vērtējumu, vai būs nepieciešams patērētāju pētījums, reklāmas izpēte, uzņēmējdarbības efektivitātes analīzezīmola novērtēšanas pētījums vai vēl kāds cits pētījums. Proti, iespējams, tā problēma, ar kuru uzņēmums vēršas pētījumu sabiedrībā, nemaz nav problēma un īstais iemesls, kāpēc uzņēmumam neiet tik labi kā gribētos, meklējams pavisam citur.

“Alberts.Tirgus izpēte” palīdz definēt problēmu un precizēt kāda papildus informācija ir nepieciešama, savukārt pēc mārketinga pētījumu rezultātu iegūšanas tiek sastādīts plāns tālākai uzņēmuma mārketinga darbības rīcībai.

Tirgus izpēte neapšaubāmi ir svarīga kā uzsākot savu biznesu, tā arī to attīstot. Uzņēmums, kas pārzina Latvijas iekšējo un ārējo tirgu, var daudz veiksmīgāk attīstīties un izprast, vai piedāvātajam pakalpojumam ir potenciāls, kādas ir klientu vēlmes un kuras būs efektīvākās patērētāju piesaistīšanas metodes.

Kā uzsver “Alberts.Tirgus izpēte” vadītājs Alberts Jodis, tirgus izpēte ir nebeidzams process, kurš ir ļoti būtisks elements biznesa attīstībai, jo tas spēj parādīt, ar ko uzņēmumam jārēķinās ceļā uz panākumiem. “Lai arī mums visiem šķiet, ka tirgus izpētes galvenais mērķis ir izprast vai izpētīt tirgu, kas saistīts ar konkrētu produktu vai pakalpojumu, tirgus izpētes laikā iegūtā informācija ir daudz būtiskāka un to var izmantot daudz plašāk, lai nākotnē tam pielāgotu mārketinga aktivitātes vai, lai noteiktu, kādas ir patērētāju prioritātes,” norāda A. Jodis.

“Alberts.Tirgus izpēte” pieeja ļauj organizācijām atklāt savu mērķa tirgu, apkopot un dokumentēt viedokļus un pieņemt apzinātus lēmumus. Izmantojot “Alberts.Tirgus izpēte” un Alberta Uzņēmumu grupas pakalpojumus, klients var sagaidīt, ka reāls tiks uzlabots tā pašreizējais stāvoklis tirgū, kā arī dots impulss jaunu biznesa virzienu attīstībai.

Plašāka informācija par Alberta Uzņēmumu grupas pakalpojumiem šeit: http://pieteikums.lv/alberts