Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Facebook” dibinātājs pāris stundu laikā zaudējis sešus miljardus ASV dolāru

Tehnisku problēmu dēļ sešas stundas nedarbojās “Facebook”, “Facebook Messenger”, “Instagram” un “WhatsApp”!

Pirmdien, 4. oktobrī, tehniskās ķibeles piemeklēja “Facebook”, “Instagram” un “WhatsApp”. Vienlaikus lietotāji sāka masveidā sūdzēties arī par traucējumiem “Twitter”, “Telegram”, “TikTok” un citās vietnēs. Notikušais radījis ievērojamus zaudējumus vietņu izpilddirektoram Markam Zukerbergam.

Vakar vairāki lietotāji sūdzējās par sociālo tīklu vietņu un lietojumprogrammu darbību, kā arī savienojumu ar serveriem. Savukārt “WhatsApp” lietotāji sūdzējās par nespēju nosūtīt ziņas.

“Facebook” vadītāji savā “Twitter” lapā rakstīja: “Mēs zinām, ka dažiem cilvēkiem ir problēmas ar piekļuvi mūsu lietojumprogrammām un produktiem. Mēs strādājam, lai viss atgrieztos normālā stāvoklī pēc iespējas ātrāk, un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.”

Kā vēsta “Forbes”, Zukerbergs tehnisko problēmu dēļ pāris stundu laikā zaudējis sešus miljardus ASV dolāru. Viņa bagātība samazinājusies līdz 117 miljardiem dolāru, tādējādi ierindojot viņu pasaules bagātāko cilvēku topa sestajā vietā. Savukārt “Facebook” akciju vērtība pirmdien nokritās par 4,8%.

Skaidrojot notikušo, viņš pauda, ka šī pārtraukuma galvenais cēlonis bija kļūdainas konfigurācijas izmaiņas. Sociālie tīkli atsāka darbību pēc sešu stundu pārtraukuma.

Tikmēr starpplatformu ziņojumapmaiņas lietotne “Telegram” piedzīvoja jaunu lietotāju skaita pieaugumu. Pārtraukuma laikā “Telegram”, kuras funkcionalitāte ir līdzīga “WhatsApp” funkcijai, kļuva par vienu no visvairāk lejupielādētajām lietotnēm.