Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Instagram” prasīs norādīt savus dzimšanas datus

Arvien vairāk sociālo tīklu strādā pie bērnu un pusaudžu drošības funkciju ieviešanas!

Arvien vairāk sociālo tīklu domā par to, lai padarītu savas vietnes draudzīgākas un drošākas jauniešiem un bērniem. Līdz ar to arī populārā vietne “Instagram” visiem lietotājiem sākusi prasīt norādīt savu dzimšanas dienu, ja viņi to vēl nav izdarījuši. Pretējā gadījumā lietotājiem var vispār tikt liegta pieeja šīs lietotnes saturam.

“Instagram” tikai 2019. gadā sāka pieprasīt, lai jaunie lietotāji reģistrējoties norāda arī dzimšanas dienu, kas nozīmē, ka līdz šim brīdim daudzi varēji lietot “Instagram” arī bez šīs informācijas. Tagad tas kļūs grūtāk izdarāms. Savā paziņojumā “Instagram” norāda, ka tiem lietotājiem, kuri nav norādījuši savas dzimšanas dienas datus, atverot lietotni, to tiks lūgts izdarīt.

Šis solis ir daļa no “Instagram” mērķa radīt jaunas drošības funkcijas, kas paredzētas jaunākiem lietotājiem. Tas ietver arī šī gada sākumā ieviesto pusaudžu privātuma aizsardzību, kā arī “Instagram” ilgtermiņa plānu uzsākt sava pakalpojuma versiju, kas paredzēta lietotājiem, kas jaunāki par 13 gadiem.

Uzņēmums arī strādājis pie funkcijas, kas pieaugušajiem liedz nosūtīt tiešās ziņas nepilngadīgajiem, kuri viņiem neseko, kā arī neļauj izveidot kontus personām, kas jaunākas par 16 gadiem. Turklāt vecums joprojām ir arī svarīgs reklāmu mērķauditorijas atlases datu punkts.

“Instagram” ir viens no vairākiem sociālajiem tīkliem, kas ir ieviesis papildu aizsardzību jaunākiem pusaudžu lietotājiem. Šī gada laikā TikTok, YouTube un Google arī ir paziņojušas par izmaiņām, lai pusaudži varētu izmantot tās pakalpojumus. Lai gan katrs no tiem ir izveidojis savu pusaudžu drošības funkciju komplektu, izmaiņas vērstas uz vienu mērķi – lielāka privātuma un drošības nodrošināšanu bērniem un pusaudžiem.