Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lasītākie preses izdevumi 2015. gadā

Pētījumu kompānijas TNS apkopotie dati par lasītākajiem preses izdevumiem 2015. gadā

Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultātus par 2015.gadu. Laika posmā no 2014.gada 27.oktobra līdz 2015.gada 25.oktobrim pētījumā piedalījās 12 024 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Gada periodā tika apkopota informācija par 163 Latvijā izdotu drukāto preses izdevumu auditoriju.

Saskaņā ar TNS pētījuma rezultātiem vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 89% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 76% Latvijas iedzīvotāju ir lasījuši kādu no pēdējiem sešiem numuriem vismaz vienam pētījumā iekļautam laikrakstam, bet 66% – vismaz vienam pētījumā iekļautam žurnālam. 2015.gadā salīdzinājumā ar 2010.gadu žurnālu lasītāju īpatsvars samazinājies par 3 procentpunktiem, bet laikrakstu lasītāju īpatsvars – par 12 procentpunktiem. Straujākais laikrakstu lasītāju samazinājums pēdējo sešu gadu laikā (-18 procentpunkti 2015. gadā salīdzinājumā ar 2010. gadu) vērojams Rīgā, kamēr žurnālu lasītāju īpatsvars galvaspilsētā ir samazinājies tikpat daudz, cik Latvijā kopumā.

Kā norāda TNS vecākā klientu vadītāja Elīna Krūze, tad 2015. gadā piecu lasītāko žurnālu tops ir saglabājies tāds pats kā 2013. un 2014. gadā. TOP5 lasītākie žurnāli pēc viena numura vidējās auditorijas ir nedēļas žurnāli „Ieva”, „Privātā Dzīve” un „Kas Jauns”, kā arī divnedēļu žurnāls „Ievas Stāsti” un mēneša žurnāls „Ievas Virtuve”.

2015. gadā lasītāko laikrakstu TOP5 pēc viena numura vidējās auditorijas ir vērojamas izmaiņas. Pirmajā vietā piekto gadu pēc kārtas ierindojas iknedēļas laikraksts “MK Latvija (rus)”. Uz otro no ceturtās vietas ir pakāpusies TV programmu avīze “Televizor (rus) / MK Latvija (rus)”. Trešā lasītākā ir TV programmu avīze “Latvijskaja TV-Programma (rus)”, ceturtajā vietā ierindojas reklāmas avīze “Rīgas Santīms”, bet piektais lasītākais ir dienas laikraksts “Latvijas Avīze”.

Pētījuma datu analīze reģionu griezumā apliecina, ka 2015.gadā Rīgā lasītākais preses izdevums ir “MK Latvija (rus)”. Pierīgas, Vidzemes un Kurzemes reģionā lasītākais ir nedēļas žurnāls „Ieva”, Zemgalē – „Jelgavas Vēstnesis”, bet Latgalē – reģionālais izdevums “Miļļion (rus)”.

Avots: TNS/ http://www.tns.lv/?lang=lv&fullarticle=true&category=showuid&id=4883
Foto: Amro/https://www.flickr.com/photos/fitzrovia//https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/