Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultāti 2016.gada pavasarī

Pētījumu kompānijas TNS apkopotie dati par preses auditorijām

Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi jaunākos Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultātus par 2016.gada pavasara periodu. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem pavasarī vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 90% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pavasara pētījumā tika apkopota informācija par 171 drukātā preses izdevuma auditoriju.

Apkopotie rezultāti liecina, ka pēdējā mēneša laikā kādu Latvijā izdotu drukāto preses izdevumu ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 82% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 74% iedzīvotāju ir lasījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu, 63% – kādu Latvijā izdotu žurnālu.

2016_Pavasaris_TNS_preses_auditorijas_petijums_1

Kā norāda TNS vecākā klientu vadītāja Elīna Krūze, tad nemainīgi visvairāk Latvijas iedzīvotāji patērē nedēļas izdevumus, mēneša izdevumus un reģionālos preses izdevumus. Vismaz vienu iknedēļas izdevumu nedēļā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 53% Latvijas iedzīvotāju. Vidēji 46% iedzīvotāju ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz vienu mēneša izdevumu mēnesī, bet vidēji 33% aptaujātie – vismaz vienu reģionālo preses izdevumu nedēļā.

2016_Pavasaris_TNS_preses_auditorijas_petijums_2

2016.gada pavasarī latviešu tautības iedzīvotāju vidū trīs lasītākie preses izdevumi pēc viena numura vidējās auditorijas ir iknedēļas žurnāli „Ieva”, „Privātā Dzīve” un „Kas Jauns”. Starp desmit lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „latvieši” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Ievas Stāsti”, „Ievas Virtuve”, “Ilustrētā Pasaules Vēsture”, „Ilustrētā Zinātne”, „Ievas Māja”, “Ievas Veselība” un “Ievas Dārzs”.

2016_Pavasaris_TNS_preses_auditorijas_petijums_3

Citu tautību iedzīvotāju vidū trīs lasītākie preses izdevumi 2016. gada pavasarī ir nedēļas laikraksts „MK Latvija (rus)”, TV programmu avīze „Televizor (rus) / MK Latvija (rus)” un TV programmu avīze „Latvijskaja TV-Programma (rus)”. Starp desmit lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „cita tautība” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Latvijskie Vesti (rus)”, ”Ļubļu (rus)” „Subbota (rus)”, „Teleprogramma s dadei Mišei (rus)”, “Lilit (rus)”, „Vesti Segodņa (rus)” un “Rīgas Santīms”.

2016_Pavasaris_TNS_preses_auditorijas_petijums_4

Avots: TNS/ http://www.tns.lv/?lang=lv&fullarticle=true&category=showuid&id=4976
Foto: David Salafia/https://www.flickr.com/photos/djs1021//https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/