Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Raidorganizācija BBC maina darbības koncepciju

Korporācija strādā pie sava tēla pilnveidošanas

Britu korporācija BBC  pirmo reizi savas gandrīz simts gadu pastāvēšanas laikā nolēmusi mainīt informācijas pārraides koncepciju. Kompānijas misijai – informēt, izglītot un izklaidēt pievienojas vēl divi nozīmīgi mērķi – atšķirties no konkurentiem un būt objektīviem, vēsta laikraksts The Telegraph со.

Lēmums mainīt darbības koncepciju tika pieņemts, pēc tam, kad BBC  saskārās ar kritiku par franšīžu iegādi amerikāņu televīzijas raidījumu veidošanai. Daži  konservatīvie deputāti apsūdzējuši raidorganizāciju arī par kreisu noslieci.

Par raidsabiedrības principu maiņas iniciatoru kļuva Lielbritānijas Kultūras, Mediju un Sporta departaments. Pēc ministrijas domām, BBC  kļuvusi pārāk līdzīga saviem komerciālajiem konkurentiem, kā arī, pievēršot pārāk lielu uzmanību reitingiem, kompānija sākusi pieļaut pārāk plašu savu darbības principu interpretāciju, kas kaitē zīmola tēlam.

Jaunā koncepcija paredz, ka BBC  darbību pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē regulēs ārējā organizācija – neatkarīgais mediju uzraugs Ofcom.

Foto: Esparta Palma/https://www.flickr.com/photos/esparta//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/