Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Marka Rotko māksla – Daugavpils unikālā vērtība

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs svin trešo dzimšanas dienu

Pilsētas tēlu veido tās vēsture, arhitektoniskās iezīmes, cilvēki, kā arī tās piedāvājums pilsētas apmeklētājiem. Viena no lielākajām Daugavpils vērtībām gadiem ilgi bijusi pati “likteņupe” – Daugava, kuras vārdā arī nosaukta šī pilsēta, taču pēdējo gadu laikā Daugavpils kļuvusi arī par mākslas baudītāju centru, kas pulcē ne vien simboliskās Marka Rotko mākslas cienītājus, bet arī tos, kas vēlas iepazīt mūsdienu mākslas nebeidzamās formas.

Svētdien, 24. aprīlī, ar vērienīgu pasākumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs svinēs savu trešo dzimšanas dienu. Visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 norisināsies īpaša akcija, kuras ietvaros varēs apskatīt visas mākslas centra izstādes, ziedojot dažas otiņas mākslas centra darbnīcām un meistarklasēm.

Noslēdzot trīs darbības gadu ciklu, mākslas centrā tiks atklāta jaunu Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīcija, kā arī svētku pasākuma laikā tiks atklātas sešas jaunas izstādes, kurās būs skatāmi latviešu un ārvalstu mākslinieku darbi.

No 24. aprīļa mākslas centrā skatāmas sešas jaunas izstādes:

Barbara Gaile  “Debesis”,
Baņuta Ancāne  “Portreti”,
Olga Rēla “Balto liliju sapnis”,
“Mārtiņš Buclers- 150”,
1. Starptautiskā fotogrāfijas simpozija izstāde,
Latgales mākslas izstāde “Untitled”.

Plkst. 12.30 notiks preses konference, kurā mediju pārstāvjiem tiks sniegta plašāka informācija par jaunajiem Marka Rotko oriģināliem, kā arī citām izstādēm Rotko centrā.

Pasākuma kulminācija notiks plkst. 14.00, kad mākslas centra pagalmā notiks svinīga Marks Rotko mākslas centra trešās dzimšanas dienas izstāžu sezonas atklāšana.

Apmeklētāji varēs baudīt neparastu performanci un mūzikas priekšnesumu. Pēc izstāžu atklāšanas pasākuma apmeklētāji varēs nobaudīt Valmiermuižas sagatavoto pārsteigumu un Rotko centra sarūpēto īpašo cienastu.

Foto: Valsts kanceleja/https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja//https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/