Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Microsoft māca jauniešiem par spīdošām sievietēm-izgudrotājām

Izrādās - ne visu ir izgudrojuši vīrieši

Ātri, nosauc kādu izgudrotāju… sievieti izgudrotāju. Nav nemaz tik vienkārši, vai ne?

100 sekunžu garajā kampaņas #Make What`s Next klipā, kas redzams zemāk, un ko nupat tieši laikā uz Starptautisko sieviešu dienu demonstrējuši Microsoft, redzamas 7 – 15 gadus vecas meitenes, kurām ir grūtības atbildēt uz šo jautājumu.

“Tikko sapratu, ka skolā mums mācīja tikai par vīriešiem izgudrotājiem”

Edisons, Franklins, Leonardo Da Vinči un citi izcili vīrieši ir tikuši atbilstoši cienīti. Tomēr, kā klips atklāj – ne visu ir izgudrojuši vīrieši.

“Ir ļoti daudz apbrīnojamu lietu, ko sievietes ir izgudrojušas un turpina izgudrot,” saka Sjūzana Jonga (Susan Young), kampaņas radošā direktore. “Un ja tu studē par zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku, tu vari uztaisīt jebko. Tas ir mūsu mērķis – darīt meitenēm un sievietēm zināmu, ka viņas var jebko!”

Patiesi, gan vēsturē, gan mūsdienās ir daudz sieviešu izgudrotāju, ko, par kurām jauniešiem stāstīt. Jau pieminētais klips uzskaitīja tikai dažas – vēl jāpiemin Ivonne Brilla (Yvonne Brill), kas izstrādāja un attīstīja raķešu dzinējspēka sistēmas:

Ada Lovleisa (Ada Lovelace), kas 1843.gadā izdomāja pirmās datorprogrammas:

Un, protams, Tabita Babita (Tabith Babbitt), kas izgudroja ripzāģi:

Plānots, ka šī būs starptautiska kampaņa, kas ar tiešsaiste sociālo mediju palīdzību tiks pārraidīt 35 pasaules valstīs.

Foto: https://www.flickr.com/photos/mars_p/4257968097/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Avots: http://www.adweek.com/news/advertising-branding/ad-day-microsoft-teaches-kids-about-brilliant-female-inventors-womens-day-170049