Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NEPLP aizliedz Latvijā raidīt piecus Krievijas izklaides TV kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi no Latvijā retranslējamo kanālu saraksta izslēgt piecas Krievijas izklaides TV programma, kuras tiesa lika atgriezt TV ekrānos.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš norādīja: “NEPLP šodien pieņēma lēmumu aizliegt izplatīt Latvijas teritorijā un izslēgt no retranslējamo programmu saraksta piecas Krievijas programmas, kuras tiesva vakara atgrieza Latvijas informatīvajā telpā.”

Lēmums attiecas uz TV programmām “THT-Comedy”, “THT4 International”, “FRIDAY International”, “KHL TV channel” un “TNT Music”.

Šādu lēmumu NEPLP pieņēma, ņemot vērā Saeimā pieņemtos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas NEPLP piešķir tiesības ierobežot ārzemju programmas no valstīm, kas apdraud citu valstu suverenitāti.

Āboliņš skaidroja, ka lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka Latvijā nevar darboties programmas, kuras reģistrētas valstīs, kas apdraud citas valsts teritoriālo integritāti un neatkarību.

“Latvijai nav jāpiedalās Ukrainas kara finansēšanā. Atgriezties Latvijā programmas varēs, kad Krievija izvedīs karaspēku no Ukrainas un atbrīvos okupētas teritorijas, tajā skaitā Krimu,” uzsvēra NEPLP vadītājs.

Jau vēstīts, ka Latvijā kopš 9. jūnija atbilstoši NEPLP lēmumam ir aizliegta visu Krievijā reģistrētu kanālu raidīšana.