Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NEPLP anulē apraides atļauju “Radio PIK”

"Radio PIK" gada laikā veicis trīs būtiskus pārkāpumus!

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 1. jūlijā, lēmusi anulēt apraides atļauju “Radio PIK”.

“Par gada laikā veiktu trīs būtisku pārkāpumu izdarīšanu, NEPLP šodien pieņēma lēmumu anulēt apraides atļauju Radio PIK. Lēmums stāsies spēkā šī gada 5. jūlijā pēc tā publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”,” tviterī informēja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Jau pērn oktobrī NEPLP konstatēja būtiskus pārkāpumus “Radio PIK” darbībā. “Radio PIK” konstatēti Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi un viedokļu daudzveidības trūkums programmā.

Tolaik tika norādīts, ka SIA ražošanas komercfirma “Pikal un Partneri” radio programmā “Radio PIK” laika periodā no 17. marta līdz 20. martam informatīvi analītiskajos diskusiju raidījumos nav nodrošinājusi faktu godīgu un objektīvu atspoguļošanu, viedokļu daudzveidību un neitralitātes principu, bet gan pieļāvusi tikai viena viedokļa paušanu. Tādējādi ticis pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, un par šo pārkāpumu piemērots naudas sods 5500 eiro.

Savukārt laikā no 17. augusta līdz 27. augustam “Radio PIK” diskusiju raidījumos konstatētas slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīmes. No 18 “Radio PIK” raidījumiem, kuros aicināti viesi, visos tikuši aicināti partijas “Jaunā Saskaņa” deputātu kandidāti. Īpaši sistemātiski (15 reizes) ticis aicināts partijas “Jaunā Saskaņa” deputāta kandidāts Juris Žuravļovs, tādējādi pastiprināti popularizējot konkrētā politiskā spēka un deputāta kandidāta uzskatus un kritiski nesalīdzinot šī politiskā spēka piedāvājumu ar citu deputātu un politisko spēku piedāvājumu vēlēšanās. Minētajā laika posmā raidījumos kopumā ir tikuši uzaicināti tikai triju politisko spēku pārstāvji – “Jaunā Saskaņa”, “Vienoti Latvijai” un “KPV LV”. Par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju “Radio PIK” piemērots naudas sods 6000 eiro.

SIA ražošanas komercfirma “Pikal un partneri” dibināts 1996. gadā. 2019. gadā uzņēmums apgrozīja 33 905 eiro, tā zaudējumi bija – 16 233 eiro, liecina “Lursoft” pieejamā informācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Juris Žuravļovs (94,2%).