Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pozitīvi vērtē “Diena” un “Dienas Bizness” īpašnieku maiņu

"Dienas Biznesu" un "Dienas Žurnālus" īpašumā pārņem AS "Diena" padomes locekļi

Koncerna AS “Diena” uzņēmumus SIA “Dienas Bizness” un SIA “Izdevniecība Dienas Žurnāli” iegādājušies divi koncerna ilggadējie padomes locekļi Jānis Maršāns un Jānis Svārpstons. Darījums par uzņēmumu iegādi, kura summa netiek atklāta, tika noslēgts šā gada 17. novembrī

“Pozitīvi vērtēju to, ka pie šo mediju uzņēmumu vadības grožiem būs tādi nozares lietpratēji kā Maršāns un Svārpstons, tādēļ holdingu “Diena” tuvā nākotnē sagaida tikai izaugsme un attīstība,” ar smaidu par šo notikumu izsakās mārketinga un mediju eksperts Alberts Jodis.

“Koncerna “Diena” vadītāju maiņa nav nekas jauns – gan darbinieki, gan arī laikrakstu un žurnālu abonenti pie tā ir pieraduši, cita lieta – vai to vajadzēja darīt pašā karstākajā abonēšanas kampaņas laikā,” vērtē Alberts Jodis. “Jebkuram nozares spēlētājam ir skaidrs, kādas darbības ir notikušas koncerna iekšienē – jācer, ka jaunie īpašnieki turpinās uzņēmumu attīstīt, nevis gatavos to pārdošanai,” rezumē eksperts.

Kā vēsta laikraksts “Dienas Bizness”, SIA SM Investīcijas īpašnieki J. Maršāns un J. Svārpstons uzskata, ka vienīgajam Latvijas biznesa laikrakstam “Dienas Bizness” un “Izdevniecības Dienas Žurnāli” izdevumiem ir izaugsmes potenciāls. Tie ir sabiedrībā un savās auditorijās labi novērtēti un atzīti mediji. Uzzinot par iespēju veikt ieguldījumus šajā biznesa jomā, tika pieņemts lēmums šo izdevību izmantot.

Darījumu komentē J. Maršāns: “Esmu bijis ilglaicīgi iesaistīts darbā mediju nozarē, savulaik strādājot gan kā žurnālistam laikrakstā “Diena”, gan esot mediju koncerna “Diena” padomē. Kolēģi AS “Diena” padomē jau zināmu laiku sprieda par neprofila aktīvu statusu, kurus kā dalībnieka pārstāvji tie vēlējās realizēt. Tieši no AS “Diena” padomes puses nāca priekšlikums manas iesaistes palielināšanai šajā biznesā un iespējā ieguldīt konkrētos mediju produktos.

Par tālejošākiem plāniem šobrīd runāt vēl ir pāragri. Man un kolēģim, darbojoties visu šo laiku “Dienas” padomē, ir izveidojies savs redzējums, kā šiem uzņēmumiem darboties tālāk. Tiksimies un pārrunāsim šos jautājumus ar mediju vadību, uzklausīsim darbiniekus, lai pieņemtu pārdomātus un labus lēmumus, kādā virzienā attīstīties nākotnē,” skaidro Maršāns.

SIA “Dienas Bizness” valdes darbību ir pārņēmis Jānis Maršāns, kļūstot par tās priekšsēdētāju. SIA “Izdevniecība Dienas Žurnāli” valdē turpmāk darbosies Jānis Maršāns kopā ar Ingu Gorbunovu.
SMI vadībā visi žurnāli un laikraksti turpina darbu ierastā režīmā.