Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Valodas barjera vairs nav šķērslis pilnvērtīgai komunikācijai

Radīta unikāla ierīce, kas spēj tulkot tekstu reālā laika ražīmā

Amerikāņu kompānija Waverly Labs  izstrādājusi pasaulē pirmās “gudrās” austiņas, kas spēj tulkot tekstu no vienas valodas uz otru reālā laika režīmā.

Ierīce ar nosaukumu Pilot  sastāv no divām austiņām, portatīvā lādētāja un īpašas aplikācijas, kuru iespējojot, lietotājs var komunicēt bez valodas barjeras. Šo produktu var izmantot arī kā bezvadu austiņas, klausoties mūziku.

Projekta autors – kompānijas Waverly Labs  dibinātājs Endrjū Ončao nonāca pie šīs unikālās idejas pēc kādas tikšanās ar francūzieti, ar kuru viņš neesot varējis pilnvērtīgi komunicēt valodas barjeras dēļ.

“Mans sapnis bija dzīve bez valodas barjeras – tagad tā ir realitāte,” atzīst idejas autors Endrjū Ončao.

Pie ierīces izstrādes Waverly Labs  komanda strādājusi divus gadus. Šobrīd sistēma ir spējīga tulkot tekstu no tādām latīņu un romāņu valodām kā angļu, spāņu, franču un itāļu. Nākotnē kompānija plāno pievienot arī vairākas slāvu un Austrumāzijas valodas.

Drīzumā portālā Indiegogo  tiks uzsākta kampaņa ar mērķi piesaistīt līdzekļus projekta tālākai attīstībai. Ierīce būs pieejama trīs krāsās – sarkanā, baltā un melnā, un tās cena būs aptuveni 200 ASV dolāri.

Three-Colors

Foto: Renato Mitra/https://www.flickr.com/photos/groovenite//https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/