Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Google aktuālākie meklējumi Latvijā šogad — Covid sertifikāts, Ukraina un manavakcina

Turpinot ikgadējo tradīciju, kompānija Google publicējusi pārskatu Year in Search, kas apkopo aktuālākos (trending) meklēšanas pieprasījumus, kuriem 2022. gadā bijis ievērojams apjoma pieaugums, salīdzinot ar 2020. gadu. Balstoties uz Latvijā veiktajiem Google meklējumiem, var secināt, ka pandēmija vēl aizvien bija iedzīvotāju redzeslokā, vienlaikus mainoties uzsvariem – šogad izteiktākā interese bija tieši par Covid-19 sertifikātiem un vakcinācijas iespējām. Savukārt ģeopolitiskā situācija krasi palielināja Latvijas iedzīvotāju interesi par Ukrainu, ierindojot meklējumus par šo kaimiņvalsti otrajā vietā.

Google ikgadējais apkopojums lielā mērā atspoguļo tēmas, norises un aktualitātes, kas ir nonākušas sabiedrības redzeslokā un pelnījušas tās uzmanību. Piemēram, šogad tādi nozīmīgi sporta notikumi kā Pasaules kauss futbolā, hokeja čempionāts un Olimpiskās spēles interesēja iedzīvotājus daudz vairāk nekā Positivus festivāls vai Saeimas vēlēšanas, liecina rezultāti meklētājā.

Starp zīmoliem, kurus šogad biežāk sākuši meklēt Google lietotāji Latvijā, ir ārzemju ziņu avoti CNN un BBC News, kā arī tirdzniecības tīkls Lidl, kas nesen ienāca vietējā tirgū. Pēc pandēmijas ierobežojumiem aktualitāti atguvuši kinoteātri – populārāko pieprasījumu sarakstā ir parādījušies Apollo Kino un Forum Cinemas.

Savukārt no kinofilmām Latvijas iedzīvotāju uzmanību piesaistījuši seriāli ar mistikas elementiem – “Stranger things” un “Djatlova pāreja” seriālu meklējumu biežums apsteidza pusaudžu drāmu “Eiforija” un muzikālo animācijas filmu “Enkanto”.

Latvijas iedzīvotājus nav atstājusi vienaldzīgus Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un ekscentriskā Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska nāve. Tāpat sērojām par šefpavāra Mārtiņa Rītiņa un leģendārā aktiera Arņa Līcīša došanos mūžībā.

Padomu pieprasījumu topā, kas sākas ar jautājumu “kā”, līderpozīcijā izvirzījies jautājums par pieteikšanos malkas, kā arī apkures pabalstam, kas nenoliedzami lielai daļai iedzīvotāju ir viens no aktuālākiem jautājumiem šogad. Tāpat cilvēki jau ierasti interesējas par veselības tēmām, meklējot informāciju, kā pieteikties uz Covid testu, ārstēt koronavīrusu, samazināt holesterīnu vai iesniegt slimības lapu elektroniski. Turklāt šogad aktuāls bija jautājums, kā balsot Saeimas vēlēšanās.

Aktuālākie “Google” meklējumi Latvijā 2022. gadā:

 1. Covid sertifikāts
 2. Ukraina
 3. manavakcina
 4. World Cup 2022
 5. CNN
 6. EUR to RUB
 7. Wordle
 8. Degvielas cenas
 9. Lidl loterija
 10. Hokejs 2022

Notikumi:

 1. World Cup 2022
 2. Hokejs 2022
 3. Olimpiāde 2022
 4. Positivus 2022
 5. Vēlēšanas 2022
 6. Summer Sound
 7. Eurobasket 2022
 8. Eurovision 2022
 9. Muzeju nakts 2022
 10. Latvijas Republikas proklamēšanas diena 2022

Zīmoli:

 1. CNN
 2. Lidl
 3. BBC News
 4. Apollo Kino
 5. Flightradar24
 6. Zalando
 7. Rutube
 8. Forum Cinemas
 9. Nexta
 10. Swedbank

Personības, kas devušas mūžībā:

 1. Queen Elizabeth
 2. Vladimirs Žirinovskis (Владимир Жириновский)
 3. Jurijs Šatunovs (Юрий Шатунов)
 4. Mārtiņš Rītiņš
 5. Arnis Līcītis
 6. Ivo Goldmanis
 7. Technoblade
 8. Valdis Bērziņš
 9. Betty White
 10. Ausma Kantāne

Filmas:

 1. Stranger Things
 2. Djatlova pāreja
 3. Eiforija
 4. Encanto
 5. Жизнь по вызову
 6. Tinder Swindler
 7. Пацанки
 8. День Труда
 9. Smile
 10. The Summer I Turned Pretty

Meklējumi, kas sākas ar “Kā…”:

 1. Kā pieteikties malkas pabalstam
 2. Kā pieteikties uz Covid testu
 3. Kā labāk dzīvot
 4. Kā iesniegt B lapu VSAA elektroniski
 5. Kā balsot Saeimas vēlēšanās
 6. Kā pieteikties apkures pabalstam
 7. Kā ārstēt Covid
 8. Kā aprēķināt procentus
 9. Kā samazināt holesterīnu
 10. Kā pagatavot garneles