Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Īrija piemēro “Instagram” rekordlielu naudas sodu

Īrijas Datu aizsardzības komisija populārajam sociālajam tīklam “Instagram” piemērojusi rekordlielu naudas sodu 405 miljonus eiro apmērā. Šāds lēmums pieņemts saistībā ar bērnu datu apstrādes noteikumu pārkāpšanu.

Izmeklēšana, kas tika sākta 2020. gadā, bija vērsta uz bērniem vecumā no 13 līdz 17 gadiem, kuriem bija atļauts pārvaldīt kontus, kas veicināja lietotāja tālruņa numura un/vai e-pasta adreses publiskošanu.

“Mēs pieņēmām savu galīgo lēmumu pagājušajā piektdienā, un tas ietver naudas sodu 405 miljonu eiro apmērā,” paziņoja komisija, kura savu lēmumu detalizēti izklāstīs nākamnedēļ.

Tā kā “Instagram” pieder uzņēmumam “Meta”, kura Eiropas birojs atrodas Dublinā, Īrijas Datu aizsardzības komisijas kompetencē ir uzraudzīt, lai ES Vispārējo datu aizsardzības regula tiek ievērota.

Vienlaikus “Instagram” pavēstījis, ka plāno pārsūdzēt piemēroto naudas sodu. “Meta” pārstāvis uzsver, ka “Instagram” atjaunināja savus iestatījumus pirms vairāk nekā gada un kopš tā laika ir izlaidusi vairākas funkcijas, kas nodrošina pusaudžu drošību un to informācijas privātumu.