Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas tēla veidošana nonāk jaunās Latvijas Institūta vadītājas pārraudzībā

Vakar valdība Latvijas Institūta direktores amatā apstiprināja Aivu Rozenbergu

Par Latvijas tēla veidošanu un valsts starptautisko atpazīstamību atbildīgo Latvijas Institūtu  turpmāk vadīs Aiva Rozenberga – vakar valdība viņu šajā amatā apstiprināja, vēsta LNT  raidījums 900 sekundes.

“Man patīk veidot stratēģiskus plānus, veidot partnerības – tad ir daudz vieglāk īstenot mērķus, ko vēlies sasniegt. Līdz ar to es domāju, ka Latvijas Institūtam  šajā laikā ir ļoti būtiski veidot savu redzējuma plānu par Latvijas simtgadi ārvalstīs, un zinu, ka Latvijas vēstniecības arī gaida no mums šo ieguldījumu,” atklāj Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

Vaicāta par to, kāds šobrīd ir Latvijas tēls pasaulē, Aiva Rozenberga atbild, ka tas ir atkarīgs no katra individuālās skatījuma. Piemēram, sporta piekritēji noteikti šobrīd asociē Latviju ar talantīgo basketbolistu Kristapu Porziņģi, savukārt ir cilvēki, kas par Latviju vispār neko nav dzirdējuši, un tas ir normāli. Latvijas Institūta  direktore uzsver,ka valsts tēla veidošana ir nemitīgs darbs.

“Nebūs tagad viena iestāde, kas gada laikā panāks, ka visi zina, kas ir Latvija – ar ko mēs lepojamies un kādas ir mūsu iespējas, bet vides jomā zinās to, ka mēs esam augstā vietā ar savu zaļo attieksmi pret vidi, sportā zinās mūsu sportistus, kultūrā – operdziedātājus. Ir svarīgi attīstīt atpazīstamības nišas,” skaidro Latvijas Institūta  direktore.

Aiva Rozenberga uzskata, ka šobrīd svarīgākais ir iedrošināt Latvijas iedzīvotājus nest valsts vārdu pasaulē, iesaistoties diskusijās, veidojot viedokļa platformas un izmantojot sociālo tīklu iespējas. Latvijas cilvēki ir reālie Latvijas tēla veidotāji.

Foto: Krists Luhaers/https://www.flickr.com/photos/96459815@N03//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/