Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Nike” pārtrauc sadarbību ar bokseri Pakiao viņa homofobisko izteicienu dēļ

Pakiao izteicies, ka "geji ir sliktāki par par dzīvniekiem"

ASV kompānija “Nike” ir oficiāli pārtraukusi sadarbības līgumu ar filipīniešu bokseri Maniju Pakiao, pēc tam, kad boksa leģenda nedēļas sākumā raksturoja gejus kā “sliktākus par dzīvniekiem”.

Kompānija Pakiao izteikumus raksturoja kā “pretīgus”.

“Manija Pakiao komentāri mums šķiet barbariski. “Nike” stingri iebilst pret jebkāda veida diskrimināciju, un tai ir sena vēsturei atbalstot un iestājoties par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT kopienas tiesībām,” teikts kompānijas paziņojumā.

Biznesa attiecības starp bokseri un “Nike” ilga vairāk nekā desmit gadus, “Nike” izmantojot Pakiao parakstu uz boksa šortiem un cīņu kurpēm, kā arī pārdodot preces, izmantojot viņa vārdu.

Slavenais ASV zīmols no saviem tiešsaistes veikaliem jau ir izņēmis visus ar Pakiao saistītos produktus.

Pakiao nesenās piezīmes ir tikai jaunākie homofobiskie komentāri, kas pēdējo gadu laikā nākuši no viņa puses. “Nike”gan atteicās pret viņu līdz šim veikt kādas reālas darbības, vienmēr vienkārši publicējot neitrālu paziņojumu.

“Tas ir veselais saprāts. Vai jūs esat redzējuši dzīvniekus pārojoties ar to pašu dzimumu?” bokseris otrdien norādīja intervijā filipīniešu kanālam “TV5”. “Dzīvnieki ir labāki, jo tie var atšķirt vīrieti no sievietes. Ja vīrieši pārojas ar vīriešiem un sievietes pārojas ar sievietēm, tie ir sliktāki nekā dzīvnieki”.

“Nike” regulāri pārtrauc darba līgumus ar augsta līmeņa sportistiem viņu sliktās uzvedības dēļ, tomēr Pakiao pēdējo gadu laikā ir pirmais, ar kuru pārtraukta sadarbība viņa komentāru plašsaziņas līdzekļos dēļ, nevis par pastrādātiem noziegumiem, kuriem sekojusi tiesa, piemēram, par sadzīves vardarbības pastrādāšanu vai dopinga lietošanu.

Bokseris sākumā aizstāvēja savus komentārus viņa Instagram kontā, taču vēlāk mēģināja glābt situāciju, publicējot atvainošanos.

“Es atvainojos tiem cilvēkiem, kurus esmu sāpinājis, salīdzinot homoseksuālus cilvēkus ar dzīvniekiem. Lūdzu piedodiet man tie, kurus sāpināju. Es joprojām palieku pie savas pārliecības, ka esmu pret viendzimuma laulībām, jo tā teikts Bībele, bet es nenosodu LGBT. Es mīlu jūs ar visu tā Kunga mīlestību. Dievs svētī jūs visus, un es lūdzos par jums,” rakstīja bokseris.

Pakiao gan viņa izteikumi varētu maksāt vairāk kā tikai sadarbību ar savu lielāko sponsoru “Nike” – kā tiek ziņots, pastāv iespēja, ka arī citas kompānijas slēgs līgumus ar slaveno bokseri.

Foto: TheDailySportsHerald / https://www.flickr.com/photos/thedailysportsherald/ / https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/