Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Krievijā piemēro naudas sodus “Facebook”, “Twitter” un “WhatsApp”

Naudas soda iemesls ir uzņēmumu nevēlēšanās glabāt datus vietējos serveros!

Krievijā piemēroti ievērojami naudas sodi starptautiskajām interneta kompānijām “Facebook”, “Twitter” un “WhatsApp” saistībā ar uzņēmumu nevēlēšanās glabāt datus vietējos serveros.

Maskavas Taganskas rajona tiesa “Twitter” piemērojusi 196 000 eiro, bet “Facebook” un “WhatsApp” 173 un 46 tūkstošu eiro naudas sodu. “Facebook” un “Twitter” jau iepriekš uzlikti naudas sodi, kuru samaksājis tikai “Facebook”. Savukārt “WhatsApp” šis ir pirmais sods.

Naudas sodi tika uzlikti, pamatojoties uz Krievijas likumu par datu lokalizāciju. Likums, kas tika pieņemts 2014. gadā un stājās spēkā 2015. gadā, paredz, ka jebkuram uzņēmumam, kas rūpējas par Krievijas lietotājiem, jāglabā šo lietotāju dati serveros Krievijas iekšienē.

Gandrīz 600 uzņēmumi tagad glabā Krievijas lietotāju datus valsts robežās, tostarp tādi uzņēmumi, kā, piemēram, Apple, Microsoft, LG, Samsung, PayPal un Booking.

Tikmēr Kremļa kritiķi pauduši viedokli, ka valdība nepilngadīgo tiesību aizsardzību un cīņu pret ekstrēmismu izmanto par ieganstu, lai aizvāktu ar opozīciju saistītu saturu.