Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Twitter” par lietotāju privātuma pārkāpumiem būs jāmaksā 150 miljoni dolāru sods

Mikroblogošanas vietnei “Twitter” nāksies maksāt 150 miljonu dolāru lielu soda naudu par lietotāju privātās informācijas izpaušanu reklāmdevējiem. Sociālais tīkls piekritis samaksāt sodu, lai izbeigtu šo lietu.

Mūsdienās, kad datu privātumam un drošībai tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība, “Twitter” ir veicis nozīmīgu pārkāpumu. Kā norāda ASV Federālā tirdzniecības komisija un Tieslietu ministrija, mikroblogošanas vietne ir savākusi tālruņa numurus un e-pasta adreses, ko klienti iesniedza savu kontu drošības stiprināšanai, un pēc tam šo informāciju nodevusi reklāmdevējiem, kas to izmantojuši peļņas gūšanai.

Par šo privātuma pārkāpumu uzņēmumam būs jāmaksā 150 miljonus ASV dolāru liela soda nauda. Tāpat uzņēmumam noteiktas arī papildus prasības un ierobežojumi, tai skaitā “Twitter” ir jāuztur visaptveroša privātuma un informācijas drošības programma, regulāri jāveic drošības pasākumu pārbaudes un auditi.

Jāatzīmē, ka personiskā informācija, ko lietotāji nodod tehnoloģiju uzņēmumiem, un tas, kā šie dati tiek izmantoti, ir vairākkārtīgi bijis konflikta cēlonis starp regulatoriem un ietekmīgām firmām kā “Facebook” mātes uzņēmumu “Meta”, “Twitter” un citiem.

“Twitter” ir piekritis ne tikai maksāt sodu, bet arī ieviest noteiktos pasākumus, norādot, ka “datu drošības saglabāšana ir kaut kas tāds, ko mēs uztveram ārkārtīgi nopietni.”

Izlīgums arī nosaka, ka sociālajai vietnei par notikušo ir jāinformē ikvienu platformas lietotāju, kurš tajā reģistrējās pirms 2019. gada septembra.