Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Masks: “Twitter” iegāde ir īslaicīgi apturēta

Šodien, 13. maijā, miljardieris Īlons Masks vietnē “Twitter” paziņojis, ka viņa 44 miljardu dolāru vērtais “Twitter” iegādes darījums ir “īslaicīgi apturēts”, līdz tiks saņemta plašāka informācija par viltus profilu īpatsvaru.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar darījuma nosacījumiem ”Twitter” kļūs par privātu kompāniju un akcionāri saņems 54.20 ASV dolārus par akciju. Paredzams, ka Masks oficiāli kļūs par uzņēmuma vadītāju šī gada laikā, līdz ko tiks saņemts regulatoru un akcionāru apstiprinājums.

Vienlaikus šodien pavēstītā Maska informācija sašūpojusi akciju tirgu un “Twitter” akcijas cena pirmstirdzniecības sesijā sarukusi par 20%.

Tas saistīts ar to, ka “Twitter” savos jaunākajos ceturkšņa rezultātu komentāros minēja, ka viltus vai surogātpasta profilu skaits 2022. gada pirmajā ceturksnī veidoja mazāk nekā 5% no ikmēneša ikdienas aktīvajiem lietotājiem ceturkšņa laikā, vēlāk precizējot, ka “Twitter” jaunākajām aplēsēm piemērojis “nozīmīgu noapaļošanu” un patiesais skaitlis varētu būt lielāks.

Kā jau zināms, iepriekš Masks izteicis cerību, ka pat viņa vislielākie kritiķi paliks “Twitter” lietotāji, jo tieši tā ir runas brīvības izpausme. Viņš skaidri norādījis uz to, ka saskata daudzus “Twitter” trūkumus, pavēstot, ka vēlas uzņēmumu pārveidot par vārda brīvības platformu un kam tam ir nepieciešami ievērojami uzlabojumi tā politikā.