Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Regulārs mārketinga audits ļauj uzņēmumam savlaicīgi atklāt attīstības riskus un tos novērst

Mārketinga audits – nepieciešamība katrā uzņēmumā!

Mūsdienās arvien vairāk uzņēmumu izvēlas veikt mārketinga auditu, kas nodarbojas ar uzņēmumam visaktuālāko mārketinga komunikāciju problēmu identificēšanu. Mārketinga audits ir visaptveroša, sistemātiska organizācijas biznesa mārketinga vides analīze, kas aptver organizācijas mērķus, uzdevumus, stratēģijas un principus, lai identificētu problēmas vai iespēju jomas un ieteiktu darbības veidu, kas vislabāk atbilst biznesa vajadzībām. Arī Alberta Uzņēmumu grupa saviem klientiem veic mārketinga auditu, lai palīdzētu pilnveidot esošās stratēģijas un apskatīt efektīvāku stratēģiju paņēmienus katrā konkrētajā situācijā.

“Mārketinga audits ir īpaši noderīgs rīks, kuru var izmantot, lai pilnībā izprastu uzņēmuma pašreizējo mārketinga sistēmu, formulētu atšķirīgu mārketinga stratēģiju un atrisinātu visas pamatā esošās problēmas, kuras var atklāt audita procesā,” skaidro Alberta Uzņēmumu grupas vadītājs Alberts Jodis.

“Labi veikts mārketinga audits izceļ visas jomas, kuras darbojas labi, kā arī tās, kuras neatbilst līdzvērtīgajam līmenim. Galu galā mārketinga audits ļauj organizācijām pieņemt svarīgus lēmumus, pamatojoties uz faktiem, analīzi un datiem, kas atbalstīs visaptverošus biznesa mērķus,” skaidro A. Jodis.

Parasti vislabāk ir, ja mārketinga auditu veic trešā puse, kas nav organizācijas sastāvdaļa. Tas novērš visus raksturīgos aizspriedumus un bieži noved pie konstruktīvākās organizācijas analīzes.

Mārketinga auditā ietilpst visi mārketinga elementi: uzņēmuma mērķi un stratēģijas mārketinga jomā, cenu politikas efektivitāte, esošais tirdzniecības tīkls un tā attīstības virzieni, reklāmas un produktu veicināšanas formas tirgū, pārdoto produktu un pakalpojumu klāsta izmaiņas, pārdošanas prognožu ticamība, pareiza izvēle utt.

Plašāka informācija par Alberta Uzņēmumu grupas pakalpojumiem un pieteikuma forma: http://pieteikums.lv/alberts.