Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Miljardieris Īlons Masks iegādājies “Twitter”. Vai pamats satraukumam?

Miljardieris Īlons Masks šonedēļ par 44 miljardiem ASV dolāru iegādājās sociālo vietni “Twitter”. Daudzus satraucis fakts, ka Masks ir runas brīvības piekritējs un viņa mērķis ir atbrīvot platformas potenciālu. Liela daļa ekspertu satraukušies par to, ka Maska uzstādījumi var veicināt naida runas un nepatiesas informācijas izplatīšanu.

Saskaņā ar darījuma nosacījumiem ”Twitter” kļūs par privātu kompāniju un akcionāri saņems 54.20 ASV dolārus par akciju. Paredzams, ka Masks oficiāli kļūs par uzņēmuma vadītāju šī gada laikā, līdz ko tiks saņemts regulatoru un akcionāru apstiprinājums.

Masks izteicis cerību, ka pat viņa vislielākie kritiķi paliks “Twitter” lietotāji, jo tieši tā ir runas brīvības izpausme. Viņš skaidri norādījis uz to, ka saskata daudzus “Twitter” trūkumus, pavēstot, ka vēlas uzņēmumu pārveidot par vārda brīvības platformu un kam tam ir nepieciešami ievērojami uzlabojumi tā politikā.

Tikmēr Eiropas Savienība (ES) tikmēr jau ir brīdinājusi Masku, ka “Twitter” arī turpmāk būs jāievēro Eiropas jaunie likumi attiecībā uz naida runu, aizliegtu produktu tirdzniecību, bērnu pornogrāfiju vai terorisma draudiem.

Tas gan nav mazinājis bažas, ka “Twitter” Maska vadībā var zaudēt kontroli pār tvītu saturu, kas var novest pie naida runas.