Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Viena no lielākajām SEO kļūdām – satura stratēģija

SEO (Search Engine Optimization) ir neatņemama mārketinga sastāvdaļa uzņēmumos visā pasaulē. SEO mērķis ir palīdzēt mājaslapai ierindoties maksimāli augstu balstoties uz konkrētiem atslēgas vārdiem Google un citos meklētājos. Vienlaikus, ja runājam par SEO, mūsdienās daudz laika un uzmanības tiek veltītas atslēgvārdiem, lapu nosaukumiem, shēmām, iekšējām saitēm un virsrakstiem, kā rezultātā faktiskie vārdi saturā kļūst gandrīz aizdomīgi. Tas nenozīmē, ka meklētājprogrammu optimizācijas tehniskie aspekti ir nenozīmīgi, bet drīzāk saturs vienmēr būs veiksmīgas SEO satura stratēģijas katalizators.

Būtībā tikai viens saistošs saturs, ko nodrošina tehniski pamatota vietne, var viegli palīdzēt uzlabot uzņēmuma rangu vairākos meklēšanas vienumos, tāpēc satura rakstīšanas nozīmi SEO nekad nevajadzētu novērtēt par zemu. Faktori, kas saistīti ar SEO algoritmiem, vienmēr mainās, taču viens nemainīgs faktors ir augstas kvalitātes saturs.

Vienlaikus mērķis palielināt dabiskās meklēšanas klasifikāciju ir tikai viena daļa no veiksmīgas SEO satura stratēģijas. Saturam ir arī jāizglīto apmeklētāji, jāveicina iesaistīšanās un jāatšķir uzņēmums no citiem uzņēmumiem tirgū. Pretējā gadījumā ir grūti piespiest patērētājus pārvērsties par faktiskajiem klientiem.

Proti, tehniskais SEO ir pamats, kas ļauj vietnes saturam dabiski ierindoties meklēšanas rezultātos, bet atbilstošs saturs ir tas, kas mudina cilvēkus noklikšķināt un uzkavēties, savukārt augstas kvalitātes saturs liek cilvēkiem rīkoties — neatkarīgi no tā, vai tā ir abonēšana vai personas informācijas nodošana.

Kā uzrakstīt efektīvu SEO saturu?

Mācīšanās, kā rakstīt efektīvu SEO saturu, bieži sākas, vispirms atbrīvojoties no SEO domāšanas veida. Jūs vēlaties pārtraukt domāt tikai par atslēgvārdiem un lapu nosaukumiem un tā vietā vairāk koncentrēties uz pareiza satura izveidi īstajai auditorijai. Tas viss ir saistīts ar vērtīgas informācijas sniegšanu laikā, kad patērētājiem tā ir visvairāk nepieciešama, — nevis satura rakstīšana tikai meklētājprogrammu robotiem.

Šis ceļš ne tikai palīdz izvairīties no lielākajām SEO kļūdām, ko uzņēmumi bieži pieļauj, bet tas var arī piesaistīt cilvēkus jūsu vietnei un uzlabot šos reklāmguvumu līmeņus. Paturot to prātā, šeit ir tikai dažas lietas, kas jāņem vērā, apkopojot kvalitatīvu saturu un SEO paraugprakses vietnēm, emuāra ziņām un citiem mārketinga materiāliem.

  1. Iejūtieties klienta ādā

Produkti un pakalpojumi ir paredzēti, lai sniegtu risinājumus patērētāju problēmām, un ir svarīgi to paturēt prātā, izstrādājot satura idejas. Ja jūs būtu savas mērķauditorijas loceklis, kāds ir lielākais izaicinājums, ar kuru jūs saskaraties? Padomājiet par šiem sāpju punktiem un runājiet ar tiem ar savu saturu.

  1. Aplūkojiet konkurentus

Dažkārt problēmas SEO satura stratēģijas labojumus var atrast konkurentu saturā. Ne tāpēc, ka vēlaties vārdu pa vārdam kopēt konkurenta pieeju, taču tas noteikti var sniegt jums idejas par to, kāda veida saturs klientiem ir piemērots. Tas var arī palīdzēt informēt par laiku, kanālu izvēli un daudz ko citu.

  1. Izprotiet savu nišu tirgu

Pat ja atrodaties salīdzinoši piesātinātā tirgū, kaut kas no jūsu zīmola būs unikāls. Padomājiet par to, kas jūs, jūsu produkts vai pakalpojumu atšķirt no citiem jūsu nozares dalībniekiem – vai tā ir klientu apkalpošana? Vai tā ir produkta iezīme? Vai tā ir lietotāja pieredze? Izmantojiet šo informāciju un atbildiet uz jautājumiem savā saturā, lai pārrunātu šo jautājumu.

  1. Izpētīt tēmas pilnībā

Lai gan tēmu izpēte varētu izklausīties pašsaprotama, daudziem uzņēmumiem neizdodas meklēt internetā, lai redzētu, kas jau ir pieejams. Bieži vien ātrākais veids, kā skatīt rezultātus, ir satura tēmas, kurām ir pienācīgs meklēšanas apjoms, bet zema konkurence. Tādi rīki kā Google atslēgvārdu plānotājs ir bezmaksas, viegli lietojami, un tie var palīdzēt noteikt šīs “svētā grāla” tēmas un meklēšanas vienumus.

  1. Ja iespējams, saglabājiet satura izveidi uzņēmumā

Visbeidzot, efektīva SEO satura rakstīšanas atslēga bieži vien ir saistīta ar satura izveides saglabāšanu uzņēmumā. Galu galā jūs un jūsu komanda esat eksperti. Tā kā laiks un resursi var būt ierobežoti (un jo īpaši mazajiem uzņēmumiem), izveidojiet kalendāru, lai nodrošinātu vienmērīgu satura izveides ritmu. Klusēšana savā vietnē var negatīvi ietekmēt jūsu meklēšanas rezultātu un likt cilvēkiem aizdomāties, vai jūs vispār joprojām strādājat. No otras puses, nepiespiediet sevi visu satura izveidi veikt uz vietas, ja tas vienkārši nav reāli. Šādos gadījumos lielisks partneris noteikti var palīdzēt.

Ņemiet vērā – pareizi veikts satura pirmais mārketings ne tikai palielina SEO klasifikāciju, bet arī palielina vietņu apmeklējumu skaitu!