Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Meta” atklāj 400 mobilās lietotnes, kas zagušas “Facebook” lietotāju datus

Kompānija “Meta” brīdinājusi “Facebook” lietotājus par simtiem mobilo lietotņu, kas īpaši izstrādātas, lai nozagtu šī sociālā tīkla lietotāju autentifikācijas datus. Kopumā “Meta” identificējusi aptuveni 400 dažādu krāpniecisku lietotņu, kam varētu būt pakļauti vairāk nekā miljons “Facebook” lietotāju.

Ziņojumā detalizēti aprakstīts, kā vairāk nekā 400 mobilo lietotņu, piemēram, fotoattēlu redaktori, izstrādāti, lai liktu cilvēkiem kopīgot savus “Facebook” pieteikšanās akreditācijas datus. Apmēram 40% lietotņu tika slēptas kā fotoattēlu rediģēšanas rīki, bet pārējie ietilpa tādās kategorijās kā spēlēs, dzīvesveidā aplikācijas utt.

Krāpnieku nagos varētu būt iekritis vairāk nekā miljons “Facebook” lietotāju, kuri kopīgojuši savus “Facebook” autentifikācijas datus ar šīm lietotnēm.

“Meta” norāda, ka šīs lietotnes pievilinājušas cilvēkus ar viltotām atsauksmēm un solījumiem.

Uzņēmums par situāciju nekavējoties informējis “Google” un “Apple”, kuru aplikāciju veikalos šīs krāpnieciskās lietotnes atradās. Gan “Apple”, gan “Google” paziņoja, ka ļaunprātīgās lietotnes ir izņemtas no viņu veikaliem.